ایجاد موقعیت در مرکز میز بیلیارد (Center Table Position)


در 2 درس گذشته به آموزش مبحث "موقعیت در بیلیارد" پرداخته ایم ، در این آموزش هم به یکی از نکات مهم در مبحث " موقعیت " می پردازیم . گاهی اوقات انتخاب موقعیت با توجه به گزینه هایی که وجود دارد مشکل می باشد . بنابراین دانستن یکسری اصول میتواند در تصمیم گیری سریع و صحیح بسیار مفید باشد . اگر به چیدمان توپها در بیلیارد دقت نمایید متوجه خواهید شد قرار گیری کیوبال در وسط میز در اکثر موارد ایده آل خواهد بود چرا که  در این موقعیت بیشترین گزینه ها را در اختیار خواهد داشت .در دو تصویر زیر این مسئله را میتوانید مشاهده کنید.


 موقعیت مناسب کیوبال در وسط میز  موقعیت ضعیف کیوبال در سر میز      


در تصویری که کیوبال در سر میز قرار دارد گزینه های کمتری در اختیار دارد در حالی که در تصویری که کیوبال در وسط میز قرار دارد ، تقریبا تمامی گزینه ها را در اختیار دارد . بنابراین اگر در  انتخاب موقعیت در بازی  به مشکل برخوردید می توانید این نکته را که با قرار دادن کیوبال در وسط میز موقعیت خوبی کسب خواهید کرد را در ذهن داشته باشید . 


در  ویدیو زیر ،  به نحوه ی کنترل کیوبال در وسط میز توسط یکی از بازیکنان حرفه ای دنیا که تمامی گزینه را با همین نکته یکی پس از دیگری پات میکند ، دقت نمایید .